Program

WYDARZENIA, KTÓRE ODBYŁY SIĘ W RAMACH PROJEKTU MIEJSKA RZEŹBA WODNA:

26.09 (środa), godz.19.00

Pokaz filmów mołdawskiego artysty Ghenadie Popescu:
Nawigacja na rzece BIC – poetycko o ekologii rzeki Bic, która przepływa przez Kiszyniów, stolicę Mołdawii. Mimo że jest ważną częścią miasta, to miejsce publiczne, które jest całkowicie ignorowana przez wszystkich mieszkańców miasta, używane jest właściwie tylko jako miejsce do opróżnienia śmieci. Film był pokazywany między innymi podczas MUSAC wystawy grupy: jedna szósta Ziemi. Ekologii obrazu.

Drugi film to dokumentacja akcji, którą Ghenadie zaprezentował w czasie rezydencji w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, kiedy to wykonał rzeźbę lodową, którą umieścił w taczce i spacerował z nią po Toruniu przez kilka dni. Dokumentacja akcji nie była jeszcze pokazywana publicznie.

Po pokazie odbyła się rozmowa z Teodorem Ajder o sztuce mołdawskiej.

Ghenadie Popescu (1971) – jeden z najciekawszych i najbardziej płodnych mołdawskich artystów. Glownie zajmuje sie rzeźbą i video, tworzy także krotkie filmy animowane. Jego prace mają charakter społeczny i niejednokrotnie powstawały z udziałem zwykłych ludzi, których artysta spotykał na swojej drodze. Prawie każda z jego prac ma w sobie ziarno subtelnej krytyki politycznej. Obecnie pracuje i mieszka w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Kiszyniowie. Byl wolnym słuchaczem Mołdawskiej Akademii Sztuk Pieknych. Nie posiada jednak żadnych dyplomów szkolnictwa wyższego, chociaż jego rzezby otrzymały najwyższe wyróżnienia zwiazków artystów Mołdawii i Rumunii i znajdują się w kolekcjach Muzeów Narodowych tych państw. Jest miłośnikiem podróży i autorem książki sms-ów, wysłanych w trakcie swej podrozy rowerowej z Kiszyniowa do Paryża. (Książkę można sciągnąć za darmo w języku angielskim ++ TUTAJ)

Teodor Ajder (1978) – urodził się w Kiszyniowie (Mołdawia), pisarz i psycholog – absolwent Siedmiogrodskiego Uniwersytetu Babeş-Bolyai z m.Cluj. W 2006 roku otrzymał stopień doktora nauk medialnych Państwowego Uniwersytetu w Jokohamie. Zajmuje się krytyką sztuki i recenzuje książki. Jego teksty można znaleźć na stronicach niektórych polskich czasopism, np. Lampy, Obiegu, Tranzystora CSWZU. Był kuratorem kilku wystaw artystycznych.

Ghenadie Popescu: Nawigacja na rzece Bic

Ghenadie Popescu: akcja w ramach rezydencji w CSW Znaki czasu w Toruniu

23.09 (niedziela), godz. 13.00

Z-upgrade-uj swoje koszulki i torby!
Na warsztaty najlepiej przynieść własne ciuchy, torby, koszulki – i za pomocą przygotowanych wcześniej oraz zrobionych na miejscu szablonów i farb zmienisz rzeczy, które już ci się opatrzyły i znudziły! W programie kompozycje szablonowe, dobór kolorów, wspólne szablonowanie haseł i grafik na ciuchach.Prowadzenie Aga Szreder.

Aga Szreder – początkowo studiowała na Wydziale Architektury i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 2006 roku uzyskała dyplom Wydziału Malarstwa i Grafiki na kierunku Projektowania Graficznego gdańskiej ASP. Jest pomysłodawczynią i założycielką Katastrofa Studio, które zajmuje się upcyklingiem mebli. www.katastrofastudio.pl

Warsztaty prowadzone przez Age Szreder na Miejskiej Rzeźbie Wodnej

22.09 (sobota), godz. 15.00

Odkrywanie na nowo zapomnianego miasta, czyli o zawiłościach w interpretowaniu architektury, urbanistyki i programu plastycznego Mariensztatu – wykład o historii Mariensztatu i oprowadzenie po okolicy. Prowadzenie: Aleksandra Stępień. Tekst wprowadzający: https://rzezbawodna.wordpress.com/czytelnia/teksty/

Aleksandra Stępień – historyczka sztuki, zajmująca się architekturą XX wieku, w szczególności problematyką pierwszych lat odbudowy Warszawy. Jest autorka pracy magisterskiej o powojennym Mariensztacie. Współpracuje z kwartalnikiem Res Publica Nowa. Od czerwca bieżącego roku pełni funkcję prezesa stowarzyszenia Miasto Moje A W Nim, zajmującego się chaosem wizualnym w przestrzeni miejskiej, zwłaszcza w kontekście niekontrolowanego rozmieszczania komunikatów reklamowych.

Nagranie wykładu  można obejrzeć

19.09 (środa), godz. 18.00

Jak ożywić przestrzeń? – o wadach i zaletach różnych rodzajów działalności i animacji artystycznej, architektonicznej i społecznej przestrzeni publicznej i próbach aktywizacji mieszkańców rozmawiali  Marlena Happach (Stowarzyszenie na rzecz poprawy środowiska mieszkalnego ODBLOKUJ),  Iza Rutkowska (Fundacja Form i Kształtów), Paulina Jeziorek, Maciej Czeredys i Beniamin Kalisz (kawiarnia Ogrody)

Marlena Happach – architektka, animatorka i dydaktyk. Absolwentka studiów na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej i L’Ecole Nationale Supérieure d’Architecture de Paris La Villette. Była stypendystka niemieckiej fundacji DAAD (TU Berlin Wydział Planowania Miejskiego i Regionalnego 2003) Asystentka na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Założycielka i prezeska Stowarzyszenia Odblokuj. Laureatka nagród i konkursów architektonicznych (m.in. Nagroda im. Erharda Buska, konkurs Przystanek dla Warszawy, Europan 10). Prowadzi warsztaty partycypacyjne według autorskiej metody z zastosowaniem makiety (współpraca m.in. z Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy) oraz warsztaty architektoniczne dla dzieci archiTEKTURKI (współpraca z SARP). Członek SARP.

Iza Rutkowska – wychowała się w Kałdusie – 200-osobowej wiosce w woj. Kujawsko-Pomorskim. Tam spędziła pierwsze 18 lat życia. Potem wyjechała – najpierw do Warszawy, potem do Włoch, Kostaryki, na Kubę. Studiowała dziennikarstwo, kulturoznawstwo, PR i projektowanie ubioru, zdobyła dyplom młodego rolnika. Działała w wielu organizacjach pozarządowych. W 2008 roku założyła Fundację Form i Kształtów, w której zrealizowałam kilka autorskich projektów – Plac Zabawiciela, Teren Budowy, Robale, 6×6… Właśnie pracuje nad Wędkowaniem, a w październiku w Pradze będzie realizowała Grzybobranie, za które została nominowana do tytułu Człowieka Roku Gazety Wyborczej w 2011 roku. Jej projekty integrują ludzi z różnych środowisk i profesji. Są prezentacją designu w lesie, parkach i innych miejscach przestrzeni publicznej, dodają ludziom odwagi by żyć kreatywnie i z pasją, a często są pretekstem do mówienia o trudnych społecznie kwestiach.

Paulina Jeziorek  – interesują ją eksperymentalne formy dokumentalne oraz formy sztuki relacyjnej, a także przestrzeń psychiczna człowieka, która jako odbicie przestrzeni fizycznej i społecznej – ustrukturalizowanej i skodyfikowanej, podlega także działaniom żywiołów. Zadaje sobie pytanie – jakich kontynentów psychicznych nie udało nam się jak dotąd odkryć? Współpracuje jako kurator i twórca z artystami działającymi na polu sztuki niezależnej. Wspomaga działania Fundacji Bęc Zmiana w Warszawie.

Maciek Czeredys – architekt-urbanista; od 2003 r do 2007 r pracował w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Warszawie, a od 2005r jako Zastępca Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków; od 2007 r pracuje w prywatnym biurze urbanistycznym przygotowując miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, opracowuje wytyczne urbanistyczno – konserwatorskie do miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, inne opracowania studialne, opinie i ekspertyzy; niezależnie pracuje przy organizowaniu międzynarodowych konkursów architektonicznych (Nowy Teatr, Muzeum Historii Polski, Sinfonia Varsovia), jak również bierze udział w konkursach, których sam nie przygotowuje.

Dyskusja Jak ożywić przestrzeń? (na zdjęciu od lewej: Iza Rutkowska, Bwniamin Kalisz, Marlena Happach)

Dyskusja Jak ożywić przestrzeń? (na zdjęciu od lewej: Iza Rutkowska, Bwniamin Kalisz, Marlena Happach)

16.09 (niedziela), godz. 16.30

Koncert zespołu Forma – trio założone w 2004 r. w Warszawie, konsekwentnie buduje swój oryginalny muzyczny świat, bazując na rockowych brzmieniach i pomysłach z kosmosu.

Zespół powstał w Warszawie w 2004 roku, założony przez trzech studentów architektury – aktora Jakuba Tolaka, oraz Kacpra Kempistego i Macieja Przemysława Wróbla. Debiut sceniczny trio miał miejsce latem 2006 roku. Pierwsze pięć lat działalności zespół podsumował w 2009 r. nagraniem na żywo koncertu w Centralnym Basenie Artystycznym. Na scenę zaproszono gości, m. in. Paulinę Przybysz (Pinnawela/Sistars). W latach 2010 i 2011 FORMA zagrała 5 tras koncertowych, m.in. występując u boku grup Maqama, Tides From Nebula i Ocean. Koncerty objęły kilkanaście miast, do których zespół konsekwentnie wracał by spotkać się ze swoją publicznością. Większość występów spotkała się z bardzo dobrym odbiorem, łącznie zgromadziły setki osób. Grupa ma na koncie szereg wyróżnień konkursowych, między innymi I miejsce na konkursie GAPA 2007, II miejsce na festiwalu GO ROCK 2010, Nagrodę Publiczności na Festiwalu Młodych Talentów GRAMY 2011 w Szczecinie. FORMA w opinii samych autorów muzyki gra ciężki, skomplikowany strukturalnie, melodyjny pop, posługujący się post-metalowym instrumentarium. Krytycy wolą widzieć w dotychczasowo udostępnionych utworach muzykę progresywną, czy też odmianę post-rocka, w której wiodącą rolę pełnią harmonie wokalne i skłonność do nieparzystych podziałów rytmu. Wśród opinii odbiorców FORMY często pojawiają się porównania do twórczości grup Tool, czy King Crimson, ale wśród wymienianych skojarzeń nie brak tak odległych nazw, jak Queen, Incubus, czy post-metalowy Blindead. Trudno jest zaklasyfikować wszystkie utwory zespołu do jednego, czy dwóch podobnych nurtów – w swej działalności trio zwiedziło wiele rejonów stylistycznych – od ambient drum’n’bassu po para-kabaretowe improwizacje. Dotychczas ukazały się tylko dwa wydawnictwa zespołu, zawierająca 4 utwory EP-ka “MMMM” (2006) oraz pochodzący z 2008 roku singiel “Deep Inside Your Mind/Faces” wydany nakładem Grandpa Groove Records. W 2010 roku FORMA opracowała zupełnie nowy materiał, z jednej strony cięższy, niż dotychczasowe kompozycje, z drugiej bardziej piosenkowy; wciąż skomplikowany w detalach, lecz prosty z formie. Album zarejestrowano na początku 2012 roku w studiu Marcina Prusiewicza, będącego producentem płyty. Debiutancki longplay grupy ma ukazać się 17.09.12 w postaci cyfrowej.

www.4-ma.com

Zespół FORMA. Materiał prasowy.

koncert zespołu Forma

koncert zespołu Forma

13.09 (czwartek), godz.18.30

Muzeum społeczne– dyskusja i pokaz dokumentacji projektu Muzeum społeczne Krzysztofa Żwirblisa, w którym udział wzięli mieszkańcy Mariensztatu. W spotkaniu udział wzięli: Joanna Erbel, Krzysztof Herbst, Krzysztof Żwirblis.

Muzeum społeczne Krzysztofa Żwirblisa jest akcją społeczno-artystyczną integrującą lokalne środowisko, polegającą na aktywnym udziale mieszkańców w działaniu o sprawdzonym już formacie. Autor namawia do pokazania swych kolekcji, opowiedzenia własnych historii, zorganizowania własnego festiwalu, spotkania, spaceru, wspólnej projekcji. To rzecz o relacjach międzyludzkich. Pierwszy tego typu projekt miał miejsce w grudniu 2010 roku na  Mariensztacie.
Twórca  wychodzi z założenia, że każdy człowiek jest osobistym „muzeum” – ma swoją historię i związane z nią pamiątki, własne pasje, hobby, czasami prowadzi działalność artystyczną (amatorską lub profesjonalną) – i może nas po nim oprowadzić czy podzielić się jego niewielką częścią.
Autor wraz ze zespołem współpracowników tworzy ramę do działań zaproszonych osób. Najważniejsze jest nawiązanie  kontaktu, co umożliwia realizację filmu na temat osiedla i mieszkańców, składającego się głównie z wywiadów. Ich tematem jest zarówno historia miejsca, jak i osobiste opowieści uczestników oraz ich własna kreatywność.

Krzysztof Żwirblis – twórca i kurator. Absolwent Instytutu Historii Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1976 r. uczestniczy w pracach teatru Akademia Ruchu. Prowadził w latach: 1992 – 1997 Galerię AR w kinoteatrze „Tęcza” na Żoliborzu; 2007 – 2012 Galerię Studio. Zrealizował cykl wystaw zbiorowych nt. demokracji: Władza ludu, Galeria Arsenał, Białystok 2002; Demos kratos, Galeria Klimy Bocheńskiej, Warszawa 2006, Galeria Bielska BWA, Galeria BWA w Zielonej Górze 2007; Możliwa, niemożliwa? (demokracja), siedziba Komuny Otwock, Warszawa 2008. Kurator Festiwalu Sztuki w Przestrzeni Publicznej Open city, Lublin 2010. Od połowy lat 90. uprawia własną działalność twórczą koncentrując się na projektach społeczno-artystycznych z udziałem lokalnych społeczności m.in.:Tania telewizja, Grochów, Chomiczówka 2005; Telewizja osiedlowa, Zielona Góra 2007; Muzeum społeczne, 6 edycji (Mariensztat, Festiwal Sztuki „Open City” Lublin, Praga, Muranów, Wola, Kalmar w Szwecji).

Joanna Erbel – socjolożka, fotografka. Doktorantka w Instytucie Socjologii UW, gdzie pisze doktorat o roli aktorów nie-ludzkich w przemianie przestrzeni miejskiej. Członkini „Krytyki Politycznej”, redaktorka magazynu „Miasta“. Uczestniczy w działaniach miejskich ruchów społecznych. Mieszka w Warszawie, pomieszkuje w Poznaniu i Łodzi u ludzi dobrej woli.

Krzysztof  Herbst – polski socjolog i działacz społeczny, współzałożyciel Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Uzyskał stopień naukowy doktora, specjalizując się w zakresie planowania przestrzennego i socjologii miasta. Pracował w Instytucie Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania im. Stanisława Leszczyckiego Polskiej Akademii Nauk. Zawodowo zajął się przygotowywaniem programów rozwoju na poziomie lokalnym i regionalnym, a także aktywizacji społeczności lokalnych. Po przemianach politycznych pracował nad reformami administracji samorządowej. Od początku lat 90. zaangażowany w działalność trzeciego sektora. Jest współzałożycielem różnych organizacji pozarządowych. W 1990 został jednym z czterech fundatorów Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Udzielał się jako ekspert w programach TACIS, Phare, Banku Światowego czy OBWE. Pełnił funkcję koordynatora Zespołu ds. Społecznej Strategii Warszawy na lata 2009–2020. W 2011 prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Kadr z filmu Muzeum społeczne

31.08 (piątek), godz.18.00

Dyskusja na temat reprywatyzacji. Porady prawne dla lokatorów i lokatorek. Organizator: Kolektyw Syrena

Podwyższono Ci czynsz, grozi Ci eksmisja, Twój lokal został zwrócony dawnym właścicielom? Przyjdź, skorzystaj z darmowej porady prawnej!

Wieloletni brak odpowiedzialnej polityki mieszkaniowej w Polsce doprowadził do stanu, w którym coraz więcej osób staje przed groźbą utraty dachu nad głową. Niepewna sytuacja mieszkaniowa wynika przede wszystkim z braku ustawy regulującej proces reprywatyzacji. Korzystają z tego potencjalni spadkobiercy oraz kancelarie prawnicze. Miasto zwracając nieruchmość pozostawia wieloletnich/-e lokatorów\-ki na pastwę chciwych prawników i spekulantów wykorzystujących konsekwencje „dekretu Bieruta”. Zaczynając od niebotycznych podwyżek czynszów, poprzez odłączanie mediów, na bezpośrednim nękaniu mieszkańców/-ek kończąc nowi właściciele zmuszają tysiące osób do wyprowadzki. Alternatywą są kontenerowe getta dla tych, ktorzy/które nie pasują do współcznesego modelu ekonomicznego. Dramatyczna sytuacja i bezczynność władz sprawiają, że ludzie zaczynają się samoorganizować, walczą o swoje podstawowe prawa szukając alternatyw dla oficjalnej polityki mieszkaniowej.
Zapraszamy na dyskusję z działaczkami i działaczami organizacji lokatorskach oraz na porady prawne dla lokatorów i lokatorek.

Dyskusja o reprywatyzacji. Organizator: Kolektyw Syrena. fot. Paulina Jeziorek

01.09 (sobota), godz. 16.00-19.00

Popołudnie z grami planszowymi. Współpraca: Solec 44

W sobotnie popołudnie gry planszowe z Solca dostępne były bezpłatnie w Miejskiej Rzeźbie Wodnej.

Solec proponuje aktywny wypoczynek, którego ideę najpełniej wyrażają gry planszowe. Dlatego dla wszystkich chętnych przygotowanych zostało kilka najróżniejszych gier, w które można zagrać na miejscu. Ekipa Solca chętnie wytłumaczy zasady lub po prostu przyłączy się do gry. Wszystkie gry prezentowane przez Solec można także  kupić.

21.08 (wtorek), godz. 20.00

Projekcja filmu Przygoda na Mariensztacie (1953 rok, reż. Leonard Buczkowski). Współpraca: Studio Filmowe Kadr, Filmoteka Narodowa

Pierwszy pełnometrażowy, kolorowy polski film. Komedia obyczajowa o życiu i pracy odbudowujących stolicę murarzy. Hanka Ruczajówna (Lidia Korsakówna) przyjeżdża z wycieczką do Warszawy. Zakochuje się w stolicy i murarzu Janku (Tadeusz Schmidt), z którym spędza wieczór podczas zabawy na Mariensztacie.

czas: 93 min

Plakat filmu Przygoda na Mariensztacie, projekt Eryk Lipiński, 1954, źródło: muzeumkarykatury.pl

 

17.08 (piątek), godz.18.00
Woda – czwarty wymiar Warszawy
 – wykład dr Marka Ostrowskiego (Uniwersytet Warszawski)

Woda jest nie tylko jedną ze składowych naszego życia, ale również sama – jako pojęcie – jest wielowymiarowa. Zobaczmy, z jaką różnorodnością wód i różnorodnością percepcji wody mamy do czynienia na przykładzie Warszawy. Jaki woda ma wpływ na nasze życie biologiczne, psychiczne, społeczne, ekonomiczne, kulturalne, polityczne, gospodarcze, rozwój przestrzenny i szeroko rozumiany klimat. Skąd bierze się woda w mieście i jak jej obecność zmieniała się historycznie wraz z rozbudową miasta i niezależnie z rozwojem cywilizacji?

Wykładowi towarzyszył pokaz wyjątkowych zdjęć lotniczych Warszawy wykonanych przez Marka Ostrowskiego.

Dla uczestników spotkania zainteresowanych pogłębieniem poruszonych tematów jest przewidziane kilka miejsc w Akademii Wiedzy o Mieście (www.projektwarszawa.org).

wykład i dyskusja Woda- czwarty wymiar Warszawy, na zdjęciu dr Marek Ostrowski, fot. Ewa Dyszlewicz

Ławice na Wiśle, fot. Marek Ostrowski

16.08 (czwartek), godz.19.00

Projekcja filmów powstałych w ramach projektu Niewidzialne miasto  zainicjowanego przez dr hab. prof. UAM Marka Krajewskiego (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu)

Niewidzialne miasto to projekt zainicjowany przez Zakład Badań Kultury Wizualnej i Materialnej w Instytucie Socjologii UAM w Poznaniu oraz firmę Metropolis, a polegający na prezentacji i analizie spontanicznych form twórczej aktywności obecnej w miejskiej przestrzeni. Od 2009 roku osoby zaangażowane w projekt wykonują i analizują zdjęcia, piszą, organizują wystawy w galeriach i przestrzeniach publicznych, rozmawiają i tworzą filmy portretujące twórców interesujących ich realizacji. Więcej informacji o projekcie: www.niewidzialnemiasto.pl oraz www.nmbadania.info
W ramach pokazu zostaną zaprezentowane cztery filmy stworzone w ramach projektu Niewidzialne miasto. Filmy będące portretami swoistych „społeczników”- osób, które oddolnemu poprawianiu przestrzeni publicznej poświęciły swoje prywatne życie, czas wolny, a często również niemałą część domowych budżetów. „Pewnie dlatego rosną” to dokument prezentujący mężczyznę, który pomiędzy blokami we wrocławskiej dzielnicy Krzyki wyczarował wspaniałe, zaskakujące ogrody, a przy okazji walczy przy pomocy drzew i krzewów z ekspansją samochodów. „Nic mi nie zaszkodzi” to opowieść o kobiecie, która w jednej z toruńskich dzielnic wyczarowała niezwykły bar będący rodzajem domu kultury, miejsca spotkań, rozmów i zabaw miejscowej ludności. Z kolei łódzki film- „Dobre chęci” opowiada o uspołecznieniu podwórka-studni jednej z kamienic przez jej dozorcę i o zintegrowaniu wokół tego procesu mieszkańców tego miejsca. Ostatni z filmów „Zapraszamy ponownie” to portret poznańskiego szewca, który po godzinach pracy tworzy niezwykłe obiekty z resztek, które pozostają po naprawie obuwia i zamienia swój warsztat w minigalerię przyciągającą przypadkowych przechodniów, ale też stałych wielbicieli i bywalców.

Niewidzialne Miasto, kadry z filmów

10.08 (piątek), godz. 18.00

Sport w mieście jakie są konsekwencje budowania wielkich obiektów sportowych w środku miasta? Czy korzyści z organizacji Euro 2012 w Polsce mają charakter społeczny? Jak powinna wyglądać infrastruktura miejska sprzyjająca uprawniu sportu?– dyskusja i pokaz dwóch odcinków programu Stadiony atakują! architekta Jakuba Szczęsnego (Grupa Projektowa Centrala) zrealizowanego przez telewizję DOMO+. Udział wzięli: dr hab. Anna Giza-Poleszczuk, Grzegorz Gądek, Jakub Szczęsny.
Jakub Szczęsny – architekt, współzałożyciel grupy projektowej Centrala. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, Escuela Tecnica Superior D’Arquitectura de Barcelona i Ecole d’Architecture Paris la Defense. Doktorant na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie. Zdobywca nagród w konkursach architektonicznych wraz z Grupą Projektową Centrala, w tym dwóch realizacyjnych za Halę Sportową w Bieruniu (2003) oraz Ohel – pawilon tymczasowy Muzeum Historii Żydów Polskich (2006). Autor kilkunastu interwencji i działań w przestrzeni publicznej w Europie, Zachodniej Australii i na Bliskim Wschodzie. Autor scenariuszy i prowadzący seriale „Drapacze Atakują!” i „Stadiony Atakują!” o polskiej architekturze współczesnej na kanale DOMO+.

dr hab. Anna Giza-Poleszczuk – od 1981 roku pracuje na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1994-2005 pracowała dodatkowo w dziedzinie badań rynkowych, marketingu i komunikacji. Prodziekan Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego do spraw naukowych. Jest szefową realizowanego na Uniwersytecie Warszawskim Projektu Społecznego 2012 / http://www.ps2012.pl/ – innowacyjnego działania finansowanego ze środków CEE Trust, który skupia się na społecznych funkcjach sportu. Prezes Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia / http://stocznia.org.pl/www/

Grzegorz Gądek – prezes Stowarzyszenia Polska Młodych / http://www.polskamlodych.pl/ oraz koordynator projektu Warszawski Skwer Sportów Miejskich / http://www.skwer.eu/strony/stadion-siedmiolecia/ . Jeden z założycieli Stowarzyszenia, przez wiele lat  Pełnomocnik Zarządu ds. strategii. Pasjonat nowych technologii i realizacji marzeń o bardziej przyjaznej Polsce. Zawodowo od ponad 10 lat zajmuje się realizacją projektów internetowych, hobbystycznie od kilkunastu lat jeździ na deskorolce.

Partner spotkania: DOMO+

Dyskusja Sport w mieście (od lewej Jakub Szczęsny, Grzegorz Gądek, Anna Giza-Poleszczuk), fot. Ewa Dyszlewicz

4.08 (sobota),  godz. 12.00-15.00
Źródlany ogród – wspólne sadzenie kwiatów (Kwiatkibratki).
RELACJA: http://kwiatkibratki.pl/zrodlany-ogrod-relacja/

 

3.08 (piątek), godz. 18.00
Otwarcie – piknik, koncert akustyczny. Współpraca: Solec 44

Otwarcie Miejskiej Rzeźby Wodnej. Fot. Ewa Dyszlewicz

Program Rzeźby był otwarty na pomysły/sugestie jej użytkowników. 

Wszystkie wydarzenia odbyły się w Miejskiej Rzeźbie Wodnej przy budynku zdroju na ulicy Furmańskiej 14 na Mariensztacie. W razie niepogody wydarzenia przenoszone są do pobliskiej kawiarni Ogrody Mariensztat 21a.

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s