O projekcie

Miejska Rzeźba Wodna przekształca pawilon zdroju oligoceńskiego na warszawskim Mariensztacie w otwarte miejsce spotkań, dyskusji, wykładów, pokazów filmów, dancingów i warsztatów. Instalacja wykorzystuje sieć darmowych punktów dostępu do wody pitnej, istniejącą w Warszawie od ponad 100 lat. Zdroje są czynne siedem dni w tygodniu, a dostęp do nich miają wszyscy mieszkańcy. 

Program Rzeźby Wodnej pozostaje otwarty na pomysły/sugestie jej użytkowników. Wszystkie osoby zainteresowane współtworzeniem programu prosimy o kontakt z Fundacją Bęc Zmiana – mail: bec@beczmiana.pl / telefon: 22 827 64 62

MIEJSKA RZEŹBA WODNA:
otwarcie: 3.08.2012, g. 18.00-21.00
czas trwania: 3.08-30.09.2012, w godzinach otwarcia zdroju
miejsce: pawilon zdroju oligoceńskiego, ul. Furmańska 14, Mariensztat, Warszawa
projekt: Ewa Rudnicka
realizacja: Mariusz Maciejewski i zespół
aranżacja zieleni: Kwiatkibratki

Mariensztat to jedno z najmniejszych osiedli mieszkaniowych w Warszawie, wybudowane w latach 1948-1949 według projektu zespołu architektów pod przewodnictwem Zygmunta Stępińskiego i Józefa Sigalina. Urokliwy wygląd Mariensztatu nawiązuje do małomiasteczkowej zabudowy XVIII-wiecznej. Budowa osiedla oraz znajdującej się nieopodal trasy Wschód-Zachód stanowiły sztandarowe inwestycje powojennej odbudowy Warszawy.

Miejska rzeźba wodna - plakat

Projekt plakatu: Fontarte

Ewa Rudnicka – absolwentka Ecole Nationale Supériure d’Architecture Paris la Villette zaangażowana w interdyscyplinarne projekty rozwoju miasta we Francji i w Polsce. Zajmuje się projektowaniem i propagowaniem prospołecznych i artystycznych działań w przestrzeni miejskiej. Współpracuje z grupami architektonicznymi takimi jak Raumlabor Berlin czy EXYZT z Paryża, jak również ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich. Współtwórczyni wraz z francuskim kolektywem architektów EXYZT instalacji UFO, zrealizowanej latem 2011 roku na Placu Na Rozdrożu w Warszawie. Projekt ten został nagrodzony przez czytelników Stołecznej „Gazety Co jest grane”, dodatku do „Gazety Wyborczej”, nagrodą „Wdechy” jako wydarzenie roku 2011.

Projekt Miejska Rzeźba Wodna realizowany jest przez Fundację Bęc Zmiana dzięki dofinansowaniu otrzymanemu od Miasta Stołecznego Warszawy

Współpraca:

Filmoteka Narodowa, Kolektyw Syrena, Kwiatki Bratki, Partnerstwo dla Powiśla, Solec 44, Stowarzyszenie Mieszkańców Mariensztatu, Studio Filmowe KADR, Urząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

Partner medialny:

www.notesna6tygodni.pl

Reklamy